Jdi na obsah Jdi na menu
 


2011 - Zápis ze schůze Tenisového oddílu TJ Dobruška

29. 3. 2011

 Vážení členové TK TJ Dobruška,

posílám několik závěrů které vyplynuly ze schůzky TK, která proběhla 16.3.2011 v klubovně na Městském stadionu. Ti co byli, tak vědí, Ti co ne, nechť čtou!

Příspěvky: * 400,- Kč/dospělí/rok
Nutno uhradit do 31.května 2011, a to opravdu bez pardonu !!!!! Tzn. zrušení členství ihned od 1.června!!! Je mi líto, ale nemáme síly na to, běhat za neplatiči domů a prosit je v listopadu, aby zaplatili!!!
Místo platby stále stejné - u p. Fr. Štěpána v jeho dílně v Opočenské ulici. Pokud by někdo měl problém s jeho provozní dobou, může peníze ve večerních hodinách složit u mne, a poté si u mne také vyzvednout doklad o zaplacení. Stejným způsobem můžete platit případné neodpracované hodiny. Taxa je už roky stejná, a to 100,- Kč/brig.hodina.

Brigády: * stále stejně 10 hod/člen/rok
Možno odpracovat jak individuelně, dle možností Vašich a potřeb klubu, tak hlavně při skupinové brigádě (úprava kurtů na sezonu), která bude vyhlášena na některý víkend v první polovině dubna. A to dle předpovědi počasí. Termíny zašlu mailem a budou na vývěsce u kurtů. Letos je zde také možnost odpracovat hodiny při výstavbě opěrné zdi víceúčelového hřiště. Bližší informace najdete na vývěsce TJ v areálu (od dubna), příp. u mne.

Kurty: * potřebujeme je letos zprovoznit do 1.5.2011, kdy ve spolupráci s členy TK z holandského partnerského města Ter Aar pořádáme "Den s tenisem" pro děti a školní mládež. Tímto Vás oficiálně žádám o organizační pomoc při této akci. Díky předem!!! Podrobnosti rád sdělím na dotaz.

Závlaha: * systém je ovládán z tenisové buňky (zelená), klíče každý máte. Zde je pro vás schéma kurtů a čísla sekcí, které ovládáte dálkovým ovladačem (nesundávat ze zdi !!!!!). Vždy zavlažujete pouze jednu sekci, nikoliv celý kurt! Pokyny jsou přehledně popsány vedle schématu kurtů. Zdůrazňuji !!! Při problémech použijte hadici !!! A nebojte se kropit!!! Hlavně v létě vám budou kurty rychle přesychat a dojde k jejich narušení!!! Je potom škoda vynaložené práce při jarních brigádách.

Hosté hráčů: * vzhledem k tomu, že v loňské sezoně se velmi rozmohlo zvaní si nečlenů klubu na kurty ke hře a někteří to vysloveně přeháněli, provedeme to následovně:
1) Pokud bude mít člen klubu zaplacen roční příspěvek a odpracováno víc než 15 brigádnických hodin, ať si zve hosty zdarma.
2) Pokud ne, jeho host zaplatí 80,- Kč/hod hry, což je naše standartní sazba pro příchozí hráče.
Zapečetěná kasička bude umístěna v tenisové buňce, ve skříni. Myslím, že je to férové pro všechny členy klubu a doufám, že i když je to na základě důvěry, budou tato pravidla všichni dodržovat a neobcházet!!! Nešidit ostatní!!!
 
Nakonec ještě pár slov k údržbě dvorce po hře,což je pro některé hráče velký problém. To na čem hrajeme je antuka, a ta chce své. Vím, můžete namítnout, že je po těch letech mizerná a že horší už to být nemůže. Ale ono může. Když by každý dělal to co někteří z nás předváděli v loňské sezoně, tak máme za měsíc hraní po kurtech. Byl jsem několikrát přizván ke kurtům, které byly rozšlapány a jenom přetahány sítí. Tzn. hrboly takové, že to dalo hodinu práce než se na tom vůbec dalo hrát!!! To považuji za velice nefér vůči ostatním a nemíním to dál trpět a poslouchat. Pokud se budou tyto, slušně řečeno, neomalenosti, opakovat a viník jednoznačně určen, tak ten, případně ti dotyční u nás okamžitě končí. Tímto nechci nikomu vyhrožovat, ale stížnosti se množí a trvá to už třetí rok.
Vyrovnání kurtu po hře zabere asi 20 minut!!! Nejprve hrabla a vyrovnat velké nerovnosti a výšlapy, poté síťovačka a v kruzích od kraje chodníku (tam se také občas vybíhá), pěkně ke středu kurtu zamést. Nevím, co je na tom tak složitého nebo nepochopitelného!!!
                                                                                  
                                                                                   Děkuji za pozorné přečtení a přeji všem členům
                                                                                                radost ze hry a pěkné dny na kurtech.

                                                                                                                   Za vedení TK Ivan Koláčný